Lipto-ket

Ogranicza możliwość wystąpienia ketozy. Zapobiega otłuszczeniu wątroby. Przywraca właściwe funkcje wątroby po okresach chorobowych.

Lipto-ket
Lipto-ket* 500ml
forma płynnaPrzemiany metaboliczne (obniżenie poziomu energii, witamin i minerałów) oraz fizjologiczne (ograniczenie przyjmowania pokarmu) następują bezpośrednio po wycieleniu powodując charakterystyczne schorzenia na tle żywieniowym obniżające produkcję mleka.

Metabolizm glukozy jest zwiększony w okresie poporodowym ze względu na produkcję laktozy. Duże zapotrzebowanie na energię występuje u krów wysokoprodukcyjnych, z nadwagą, hodowanych w gorącym klimacie, ograniczone łaknienie to czynniki powodujące spadek kondycji połączony z szybkim metabolizmem tłuszczów, które przechodząc do wątroby znacznie obniżają jej zdolności do odtruwania organizmu - co z kolei powoduje powstanie Ketozy. Innym skutkiem nieprawidłowego działania wątroby są choroby pasożytnicze jak również zatrucia pokarmowe.

Energia: Przekazując łatwo przyswajalną energię zapewnia odpowiedni poziom glukozy we krwi. Włączenie w skład kwasów glutaminowych na wysokim poziomie daje składnikowi LIPTOKET efekt tonizujący, wpływający pozytywnie na florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz na pobieranie paszy.

Składniki aktywne Lipotropic i Lipoactiv: Obecność betainy, daje efekt komponentowi Liptoket regenerujący i redukujący obecność tłuszczów w wątrobie. Dzięki czemu chronimy bydło przed ketozą i otłuszczaniem się wątroby.