Lipto-regulator

Przeciwdziała hipokalcemii i hipomagnezji. Ogranicza deficyt energetyczny. Stymuluje metabolizm przeżuwaczy.

Lipto-regulator
Lipto-regulator* 500ml
forma płynnaZmiany metaboliczne (wzrost zapotrzebowania na energię, witaminy i minerały) i fizjologiczne (mniejsza zdolność do przyswajania składników pokarmowych) następujące bezpośrednio po wycieleniu, kiedy to powstają jednostki chorobowe mające wpływ na: metabolizm, zdrowotność, produkcję, wydajność. Metabolizm wapna wraz z silnym obniżeniem poziomu energii w fazie powycieleniowej ma istotny wpływ na późniejszy sposób żywienia oraz produkcję.

Działanie preparatu polega na idealnym przygotowaniu początku laktacji, zabezpieczeniu przeciw porażeniu poporodowemu poprzez uzupełnienie poziomów Ca, Mg, oligoelementów i prekursora glukozy w potrójnym działaniu:

  • Łatwoprzyswajalne wapno biologicznie łatwo dostępne osiągające maksimum stężenia przez 5-6 dni.
  • Betaina działająca bezpośrednio na wątrobę: Lipto-regulator pomaga usunąć nadmiar tłuszczu z wątroby, oraz chroni przed schorzeniami związanymi z otłuszczeniem wątroby.
  • Działanie tonizujące i energetyczne: Działanie wysokich poziomów kwasów glutaminowych i prekursora glukozy zawartych w preparacie Lipto-regulator tonizuje oraz daje efekt energetyzujący stymulując florę bakteryjną przewodu pokarmowego, ilość przyjmowanego pokarmu oraz poziom glukozy we krwi po wycieleniu.
  • Zwiększanie przyswajalności wapnia: Obecność aminokwasów w połączeniu z składnikami mineralnymi, zwiększa przyswajalność wapnia i magnezu ograniczając ryzyko hipokalcemii.